Життя з Богом

Що забули Християни? (Володимир Куцій) - проповідь
  Духовний центр "Відрадний" м. Київ
  • Прочитаємо 3-й розділ послання до Євреїв і поміркуємо, чому Господь побачивши непослух Євреїв, які виходили з Єгипту, хотів їх знищити і почати з Мойсея новий народ?
  • Читаючи послання до Євреїв, ми бачимо, що автор переживає за євреїв, як за народ. Адже євреї, почувши проповідь про Христа, прийняли Його як Месію, як спасителя. Але ті перші емоції, які були на самому початку, коли людина приймала Христа, з часом зникли;
  • В наш час ми маємо схожу ситуацію. Багато людей розчаровуються в церкві;
  • Багато євреїв в той час розчаровувалися в Ісусі. Крім того й фарисеї "підігрівали" ситуацію власним вченням і відношенням до Ісуса, переконуючи, що Він не міг бути Месією. Тому люди, спочатку навернувшись в християнство, з часом залишали його, повернувшись назад в юдаїзм;
  • Таку є саму ситуацію ми спостерігаємо і в наш час;
  • Найбільша проблема в тому, що люди повертаються(поверталися) туди, де немає Ісуса Христа. Автор послання до Євреїв в третьому розділі говорить: "Сьогодні, коли почуєте Його голос, не робіть закам’янілими ваші серця, як ото було під час нарікання в день випробування в пустелі" наводячи в приклад прабатьків, які півтори тисячі років тому сорок років ходили по пустелі і не хотіли слухати Бога, і в цьому була проблема;
  • Ключове слово цього тексту - "сьогодні";
  • Зараз, сьогодні, в цей момент ми закладаємо те, що буде завтра. Якщо чуємо голос Божий - не робімо затверділими наші серця, а прислухАймося;
  • В цьому моменті ми бачимо любов Божу, тому що Бог хоче мого і вашого спасіння. Бог не хоче, щоб ми загинули, щоб ми відійшли від Нього. Тому, якщо ми чуємо голос Духа Святого - слухаймо цей голос. Деколи нам це не подобається, але давайте дозволяти Духу Святому міняти нас;
  • Коли ми читаємо цей уривок з послання до Євреїв, ми бачимо, що народ не міг увійти в Ханаан. Цей текст - це проекція на наш час, і в нашому випадку, якщо ми не будемо слухати Бога, ми не увійдемо в Царство Боже, в небесний Ханаан;
  • Тому зараз, в момент часу, який ми називаємо "сьогодні", ми вирішуємо свою долю;
  • Чому ж мільйони людей не увійшли в Ханаан, а Бог розгнівався на них? В людей не було віри і послуху, що завадило дійти до Ханаану (їм все було не так);
  • По факту ми маємо ту ж саму гріховну природу як і євреї, які виходили з Єгипту. Ми так само схильні нарікати, проявляти не задоволення, відступлення...
  • Через кожен вибір, який ми робимо, ми закладаємо своє майбутнє. На прикладі Євреїв ми бачимо те, що вони закладали своїми вчинками;
  • Давайте виділяти час на спілкування з Богом, на вивчення Його Слова. Таким чином ми будемо закладати свої майбутнє;
Уроки Трьох царів! | Олег Марчук
  Церква адвентистів сьомого дня с. Мамаївці
  • Кожна людина, якою б вона хорошою не була, завжди матиме якусь негативну рису. Тому давайте вчитися лише хорошому з досвіду і життя тих трьох царів, про яких ми сьогодні будемо говоритимемо;
  • Перший цар - цар Соломон;
  • Головне, чому варто навчитися від Соломона - це мудрості. Соломон міг що завгодно просити у Господа, але цього не просив, він попросив мудрості, щоб правильно керувати народом, щоб розрізняти добро і зло;
  • А що ми особисто для себе просимо у Господа? Навколо чого крутяться наші молитви? Чи просимо ми у Бога мудрості? Наші молитви часом крутяться навколо грошей, здоров'я, фінансових можливостей, але давайте просити мудрості. І тоді, маючи мудрість, Бог допоможе нам правильно будувати відносини один з одним, в сім'ї, в церкві;
  • Інша негативна сторона життя Соломона - він любив жінок, яких в нього було аж 700. При великій мудрості, яку мав Соломон, він мав велику необережність дозволити собі рахувати Бога одним серед інших богів. Він поклонявся іншим богам, а потім йшов і служив господу. Це призвело до великих негативних наслідків як у всій країні, так і в його особистому житті;
  • Таке поведінка Соломона відображає наше життя. В суботу ми йдемо до церкви, а на протязі тижня ми служимо мамоні. Ми можемо навчитися від Соломона не допускати легковажності в житті. Інколи ми повинні торгуватися з самим собою. Перед тим, як щось зробити для самого себе (наприклад потішити себе якоюсь покупкою), я маю подумати, чи зробив я щось для Господа? Чи стоїть в мене Господь на першому місці
  • Інший цар, про якого ми будемо говорити - цар Авесалом. Амнон і Авесалом були синами царя Давида. За те, що Амнон збезчестив сестру Тамар, Авесалом вирішує його вбити, таким чином захистивши честь своєї сестри. Не будьте байдужими, відстоюйте сторону правди і справедливості;
  • Але подивимось на ще одну сторону життя Авесалома. Авесалом підриває авторитет батька Давида і повстає проти нього. Але в решті решт Життя Авессалома закінчилося - він зачепився волоссям за дерево, і один з воєначальників Давида в цей момент вбиває його. Подумаймо про самого себе, чи не займаємо ми в своєму житті чуже місце;
  • Третій цар - цар Єзекія. Єзекія зробив справжню реформу в своєму народові. Він запровадив служіння єдиному Богові, не поклоняючись ідолам, якими була наповнена земля;
  • Маючи проблему, Єзекія змирявся і повністю віддавався Богові;
  • Але є один момент в житті Єзекії - захворівши, він просить в Господа зцілення і Господь чує його прохання і продовжує його життя на 15 років. Проходить якийсь час і до Єзекії приходять люди. В своїй легковажності Єзекія показує все своє царство гостям, які прийшли з Вавилону. В своїй легковажності він показує дорогі речі, але забуває розповісти про Господа, який зробив диво в його житті;
  • Чи показуємо ми своїм родичам, друзям, що ми з Христом, чи можливо ми показуємо щось інше?
  • Давайте на завершення подумаємо про таке: чи є сьогодні люди, яких немає в церкві через мене? Через те, що ми ними знехтували, через те, що ми їх не запросили, через те, що ми не тримали свого язика за зубами. Цих людей може не бути в церкві, тому що я гордий і пихатий. Якщо це так - давайте знайдемо контакт з цією людиною і попросимо пробачення;