Жертва Господу

Богослужіння онлайн у Церкві на Ямській | Яровий Назар | 14.02.2025
  Церква Адвентистів Сьомого Дня. Київ, Ямська 70
  • Жертва Господу. В біблії багато сказано на цю тему. В Ізраїлі за часів Мойсея був запроваджений цілий напрямок служіння жертвоприношення - Бог чітко вказав які жертви з якою метою повинні були приноситися;
  • Перша жертва, про яку згадується в біблії - це жертва, яку повинні були принести Каїн з Авелем: "З бігом часу Каїн приніс жертву Господеві з плодів землі. Авель також приніс від своїх первородних овець та від їхнього жиру. І зглянувся Господь на Авеля та на його жертву, а на Каїна і на його жертву не звернув уваги. Тож Каїн дуже розлютився і спохмурніло його обличчя. І сказав Господь Каїнові: Чому ти розгнівався, і чому твоє обличчя спохмурніло? Якби ти вчинив, як слід, то хіба твоя жертва не була би прийнята? А якщо ти не зробив так, як потрібно, то при дверях чатує гріх. Він спонукає до пожадання, але ти маєш над ним панувати." (Буття 4:3-7);
  • Ця історія є початком гріха, який вчинив Каїн, убивши свого брата;
  • Давайте подивимось на текст і подивимося на проблему гріха Каїна. Господь говорить: "Якби ти вчинив, як слід, то хіба твоя жертва не була би прийнята?" (Буття 4:7);
  • Очевидно, що Каїн бажав принести жертву Господу, але його послух не був повним. Господь вимагав віддати в жертву тварину, Каїн же приніс результати своєї праці на землі;
  • Чи є в біблії ще приклади не до кінця правильно принесеної жертви?
  • Так, один з таких прикладів - принесення жертви всепалення царем Саулом, що не було проявом виконання Волі Божої (1 Самуїла 13). "Самуїл же сказав Саулові: Ти вчинив нерозумно! Ти не дотримався наказу Господа, твого Бога, який Він тобі дав. Адже сьогодні Господь утвердив би твоє владарювання над Ізраїлем навіки." (1 Самуїла 13:13);
  • Саул ніби й все правильно зробив, але не до кінця. Ми часто шукаємо свій альтернативний варіант і намагаємось довести Богові його правильність;
  • В послухові Богу плекається наша віра. Послух Господові кращий від жертви. В правильному принесенні жертви проявляється послух (1 Самуїла 15:22);
  • У всіх наших вчинках Господь спонукає нас проявляти свій послух. Інколи люди міряють свій послух перед Богом сумами, статками, чи статусом. Але Богові потрібно, щоб ми були Йому слухняні;
  • Отже, чому Саул приніс жертву? В нього не було довіри до Бога, він бачив вирішення ситуації в принесенні жертви;
  • Чи є в нашому житті такі ж ситуації, з якою зіткнувся Саул, коли ми віддаляємось від Бога своїм непослухом?
  • Послух - це коли я повністю віддаюся Господу і служу йому так, як Він нас просить, а не так як ми бачимо це служіння;


Що забули Християни? (Володимир Куцій) - проповідь
  Духовний центр "Відрадний" м. Київ
  • Прочитаємо 3-й розділ послання до Євреїв і поміркуємо, чому Господь побачивши непослух Євреїв, які виходили з Єгипту, хотів їх знищити і почати з Мойсея новий народ?
  • Читаючи послання до Євреїв, ми бачимо, що автор переживає за євреїв, як за народ. Адже євреї, почувши проповідь про Христа, прийняли Його як Месію, як спасителя. Але ті перші емоції, які були на самому початку, коли людина приймала Христа, з часом зникли;
  • В наш час ми маємо схожу ситуацію. Багато людей розчаровуються в церкві;
  • Багато євреїв в той час розчаровувалися в Ісусі. Крім того й фарисеї "підігрівали" ситуацію власним вченням і відношенням до Ісуса, переконуючи, що Він не міг бути Месією. Тому люди, спочатку навернувшись в християнство, з часом залишали його, повернувшись назад в юдаїзм;
  • Таку є саму ситуацію ми спостерігаємо і в наш час;
  • Найбільша проблема в тому, що люди повертаються(поверталися) туди, де немає Ісуса Христа. Автор послання до Євреїв в третьому розділі говорить: "Сьогодні, коли почуєте Його голос, не робіть закам’янілими ваші серця, як ото було під час нарікання в день випробування в пустелі" наводячи в приклад прабатьків, які півтори тисячі років тому сорок років ходили по пустелі і не хотіли слухати Бога, і в цьому була проблема;
  • Ключове слово цього тексту - "сьогодні";
  • Зараз, сьогодні, в цей момент ми закладаємо те, що буде завтра. Якщо чуємо голос Божий - не робімо затверділими наші серця, а прислухАймося;
  • В цьому моменті ми бачимо любов Божу, тому що Бог хоче мого і вашого спасіння. Бог не хоче, щоб ми загинули, щоб ми відійшли від Нього. Тому, якщо ми чуємо голос Духа Святого - слухаймо цей голос. Деколи нам це не подобається, але давайте дозволяти Духу Святому міняти нас;
  • Коли ми читаємо цей уривок з послання до Євреїв, ми бачимо, що народ не міг увійти в Ханаан. Цей текст - це проекція на наш час, і в нашому випадку, якщо ми не будемо слухати Бога, ми не увійдемо в Царство Боже, в небесний Ханаан;
  • Тому зараз, в момент часу, який ми називаємо "сьогодні", ми вирішуємо свою долю;
  • Чому ж мільйони людей не увійшли в Ханаан, а Бог розгнівався на них? В людей не було віри і послуху, що завадило дійти до Ханаану (їм все було не так);
  • По факту ми маємо ту ж саму гріховну природу як і євреї, які виходили з Єгипту. Ми так само схильні нарікати, проявляти не задоволення, відступлення...
  • Через кожен вибір, який ми робимо, ми закладаємо своє майбутнє. На прикладі Євреїв ми бачимо те, що вони закладали своїми вчинками;
  • Давайте виділяти час на спілкування з Богом, на вивчення Його Слова. Таким чином ми будемо закладати свої майбутнє;