Служіння Богу / Служіння людям

Пастка минулого | Сергій Шевчук (трансляція служіння 16.05.2026)
  Центральна Львівська громада АСД
  • Згадаємо один відомий вірш з Біблії, який кожен з нас може розуміти по різному: "А той сказав: Вийди й стань перед Господом на горі. Там проходитиме Господь. Спочатку перед Господом пронесеться потужний вітер, – настільки сильний, що руйнуватиме гори й трощитиме скелі, але не у вітрі Господь. А після вітру буде землетрус, проте й не в землетрусі ГОСПОДЬ… Після землетрусу з’явився вогонь, але й у вогні не було Господа. А після вогню подув легенький лагідний вітерець…" (1 Царів 19:11-12);
  • Згадаємо події з життя Іллі при яких були сказані ці слова. Ілля попадає в складні обставини і саме в цей час на горі Хорив (Синай) Бог звертається до Іллі і запитує що він тут робить;
  • Давайте спробуємо переосмислити текст з 1 Царів 19:11-12. Автор малює цю історію так, щоб були зрозумілі паралелі між Іллею і Мойсеєм. Мойсей стикається з фараоном, а Ілля стикається з пророками Єзавелі. Як фараон переслідував ізраїльський народ, що вбити їх, так само Єзавель переслідує Іллю. Як Мойсей і народ втікають в пустелю, так і Ілля втікає в пустелю. Мойсей в якийсь момент просить Бога, щоб Він забрав його життя, те ж саме просить й Ілля. Як ангел Божий піклувався про Ізраїль в пустелі, те ж саме відбувається і в житті Іллі;
  • 40 років Ізраїльський народ йде пустелею, 40 днів пророк Ілля йде пустелею. Мойсей разом з Ізраїлем відправляється на Синай, так само на Синай відправляється і Ілля. На горі Синай Мойсей жаліється, що народ відкинув Божий заповіт, так само й Ілля жаліється, о він єдиний, хто залишився вірний. Як Мойсей був у печері на горі Синай, щоб підготуватися до зустрічі з Богом, так і Ілля лишається в тій печері;
  • Як Бог дає інструкції, які стосувалися майбутнього, Мойсею, так само Він дає певні інструкції Іллі;
  • Автор книги царів хоче, щоб ми побачили подібність між досвідом, який пережив в минулому пророк Божий Мойсей і досвідом Іллі;
  • Питання. Чи зустрічаємо ми десь в Біблії вказівку, що Бог наказав Іллі йти на це місце. Ілля сам вирішує прийти на це місце, але одночасно з цим Бог знає, що Ілля має прийти на це місце в пустелі;
  • План Іллі був не просто йти в пустелю, а йти конкретно на гору Божу, на Синай. На те місце, де колись з Богом зустрівся Мойсей;
  • І саме на цьому місці Господь запитує Іллю чому він знаходиться саме тут. На що Ілля відповідає: "А він відповів: Я дуже страждаю через зневагу до Господа Саваота, адже Ізраїльтяни відкинули Твій Заповіт, зруйнували Твої жертовники, а Твоїх пророків знищили мечем, – залишився я один, але й мене шукають, щоб відібрати життя." (1 Царів 19:10);
  • Ілля йде на гору Синай, тому що він думав, що він єдиний вірний послідовник Господа, який залишився. Він бачит себе в такій же самій ситуації, в якій себе бачив Мойсей після того як народ згрішив із золотим тільцем;
  • Тобто Ілля йде на те місце, де перший пророк Ізраїлю, Мойсей, зустрівся з Богом, де Бог показує йому Свою Славу, де Бог говорить з Мойсеєм, де був відновлений заповіт, де Бог відповідає на молитви Мойсея, де Бог, зрештою, дає новий початок для Ізраїля. І саме на це місце йде Ілля;
  • Ілля надіється, що Бог зробить для нього те ж саме, що зробив для Мойсея на цьому ж місці практично 700 років тому;
  • І Бог відповідає Іллі: "А той сказав: Вийди й стань перед Господом на горі. Там проходитиме Господь. Спочатку перед Господом пронесеться потужний вітер, – настільки сильний, що руйнуватиме гори й трощитиме скелі, але не у вітрі Господь. А після вітру буде землетрус, проте й не в землетрусі ГОСПОДЬ… Після землетрусу з’явився вогонь, але й у вогні не було Господа. А після вогню подув легенький лагідний вітерець…" (1 Царів 19:11-12);
  • Більш точний переклад слів "легенький лагідний вітерець" вказує на те, що Бог абсолютно нічого Іллі не відповідає, Він просто знову запитує чому ти тут? (Вірш 13). Господь відправляє Іллю назад до Дамаску тому що там для нього є робота. Господь повертає Іллю назад до тієї роботи, до якої він по суті і був покликаний;
  • І Бог дає Іллі запевнення, що Він буде піклуватися про результати роботи покладеної на Іллю. Бог запевняє, що вірний останок Божого народу залишатиметься і це не повинно турбувати Іллю;
  • Скільки раз ми хотіли щоб в нашому житті повторилося те, що було колись? Бог не поверне нас в служіння, яке було в попередні роки. Можливо Бог хоче, щоб ми переживали інші досвіди з ним. Історія Іллі на горі Хорив на багато багатша ніж просто розуміння "тихого лагідного голосу". Це історія не про те як Бог говорить з нами. Це історія про те чому Бог не говорить так як ми це очікуємо;
  • Бог закликає нас йти туди, до тієї справи, до якої ми були Ним покликані;


Дрібниці, які мають значення. Віталій Лакуста | Sadova Church | Чернівці Садова
  Sadova Church
  • Давайте звернемо увагу на, здавалося б дрібничку, про яку записано в 21-му розділі Євангелії від Матвія "Коли вони наблизилися до Єрусалима і прийшли у Витфагію, до Оливної гори, Ісус послав двох учнів, повелівши їм: Ідіть у село, що перед вами; відразу знайдете ослицю на прив’язі й осля з нею; відв’яжіть і приведіть до Мене. А коли хтось вам щось скаже, то відповісте, що Господь потребує їх і що відразу ж їх поверне." (Матвія 21:1-3);
  • Хто в цій історії є головним? Хто допоміг Ісусу в'їхати в Єрусалим, учні, власник віслюка, чи віслючок? Всі вони забезпечують виконання одного з пророцтв, яке записане в книзі пророка Захарії "Тож від душі радій, дочко Сіону! Голосно вигукуй, дочко Єрусалима! Ось до тебе йде твій Цар! Він праведний, спасаючий і лагідний, їде на ослі, – на молодому віслюкові, синові ослиці." (Захарії 9:9);
  • Що нам відомо про власника ослика? Ми не знаємо, хто він і як виглядає, нам відомо лише те, що в той день, коли Ісус ввійшов в Єрусалим, він віддав Ісусу свого ослика;
  • Як знала людина, власниця віслючка, що Ісусу саме в той день буде потрібен віслюк? Порівняймо себе з цією людиною, чи легко нам в нашому житті віддати Господу те, що Він зараз від нас потребує?
  • Коли Бог спонукає нас віддати себе Йому на служіння, часом ми поводимось так, що не розуміємо про що йде мова;
  • Цікаво, що коли Бог починає в людини щось просити, людина стає релігійно активною. І в цей момент, коли людині потрібно побути сам на сам з Богом, вона робить все, щоб не бути в тісному контакті з Богом. Тому що там, у тиші з Богом, доведеться почути незручні запитання і слова - А ти це справді для Мене робиш, чи лише для того, щоб заглушити порожнечу всередині тебе?
  • Тікаючи від Бога і від людей, від одного служіння в церкві до іншого, можливо краще попробувати почути тихий Божий голос, що він мені скаже робити?
  • Часом люди розуміють, що від них хоче Бог, але не дають Йому цього через жадібність, чи егоїзм. Але, коли ми чуємо голос Бога і виконуємо сказане до нас, ми отримуємо приємне задоволення від того, що я чимось послужив Господові;
  • Часом ми запитуємо себе, чи будуть ті маленькі справи, зроблені сьогодні, мати цінність в майбутньому, у вічності?
  • У кожного з нас є свій маленький ослик, у кожного з нас є талант і якщо ми присвятили це Богові, то воно так само як і той маленький ослик послужить справі;
  • Чим би не був наш віслюк - він належить не нам, а належить Богові;
  • Інколи Бог хоче "сісти на нашого віслюка". І одразу ж виникає питання, чи дозволимо ми Йому це зробити, чи можливо будемо шукати шлях уникнути цього?
  • У Святому Письмі ми бачимо велику кількість людей, які віддали Богові своїх осликів. На скільки надприродними виявилися прості речі в руках цих людей: червона мотузка Раав, кошик Апостола Павла, праща Давида, осляча щелепа, якою скористався Самсон, палиця пастуха, ударом якої море поділилося на двоє. Цей посох не мав в собі сили, але передав волю Творця стихіям. Перекладина римського хреста - це був пік людської ненависті і прокляття, який Бог перетворив на символ найвищої любові;
  • Без хреста людина не могла б ніколи мати зв'язок з Богом;
  • В царстві Божому будуть самі різні люди, про яких написано в Біблії, ті люди, які щось віддали Богові;
  • Ланцюжок подій, які призвели до того, що Джордж Вандеман і Біллі Грем стали віруючими людьми і прийняли Господа як свого спасителя;
  • Ніхто з тих, хто сіє насіння Божого Слова, не може знати, який врожай це насіння принесе. Будь-яка дрібничка, якою ми служимо Господу, важлива;
Плата за непокорность | Олег Харламов | 18 июня 2022
  Sacramento Slavic SDA Church
  • Когда Господь говорит - я пошел приготовить вам место - мы должны придавать этому огромное значение;
  • Почему у многих из нас нет реакции на такие слова Бога, что Он приготовил мне место?
  • Причина: мы часто можем находиться в конфликте. Если мы в конфликте с кем-то - значит я в конфликте и с Богом;
  • Мы можем очень пассивно реагировать на слова Бога о том, что Он приготовил для нас место на небесах, потому что есть что-то внутри, что действует против нас и против Бога;
  • "Посему будем опасаться, чтобы, когда еще остается обетование войти в покой Его, не оказался кто из вас опоздавшим" (Евреям 4:1). Как я могу быть опоздавшим, опоздав на встречу с Богом, Который приготовил для меня настоящий покой? Ведь я нахожусь в церкви...
  • Одна из причин, по которой я могу стать опоздавшим - непокорность (Евреям 4:6);
  • Согласно выше приведенному тексту, кто кому должен подчиняться с человеческой и с Божьей точки зрения? Мы должны смириться под крепкую руку Божью: дети должны смириться перед родителями, а муж с женой - друг перед другом;
  • Очень важный вопрос - почему я служу Богу? Если я боюсь Бога - это определяет мою дальнейшую жизнь. Но если я хочу служить Богу - я должен быть слугой... Если я хочу быть кем-то - я должен послужить другому;
  • Давайте поступать так, как Бог нас учил поступать, чтобы вера, которую мы имеем, смогла поднять нас и мы могли жить для славы Божьей;


Як Богові, важко із віруючими | Сергій Ляшенко | 24.05.2024
  Церква Адвентистів Сьомого Дня. Київ, Ямська 70
  • Відкриємо книгу Йони і подивимось на Йону, як людину, яка вірить в Бога;
  • Читаючи перший розділ, ми Бачимо, що Господь посилає Йону до Ниневії з вісткою спасіння до грішників;
  • Йона, незважаючи на те, що він був людиною віруючою, людиною, яка знає Бога, ігнорує Боже повеління йти проповідувати в Ниневію і намагається втекти від Нього;
  • Йону можна зрозуміти. Ниневія була не найкращим містом, де проживали надзвичайно жорстокі люди. І Йона добре знав про цю жорстокість тих, хто проживав в Ниневії;
  • Цілком ймовірно, що Йона не бажав добра жорстоким людям - це природна гріховна характеристика, яка притаманна багатьом з нас;
  • Читаючи книгу Йони, ми бачимо реакцію Йона на бурю на морі. Він прости йде до трюму, лягає й спить. Натомість моряки на кораблі, боячись затонути, моляться кожен до своїх богів. З цього ми робимо висновок, що моряки також віруючі люди;
  • Що Бог зробив, щоб язичники (моряки) почали молитися? Бог здійняв бурю на морі;
  • Що повинен зробити Бог, щоб віруючий повинен молитися?
  • "І сказали вони один одному: Давайте кинемо жереб, аби довідатись, через кого спіткало нас це лихо. Тож кинули вони жереб, і жереб упав на Йону. Тоді спитали його: Скажи нам, чому трапилось з нами це нещастя? Яке твоє ремесло? Звідкіля ти подорожуєш, з якої ти країни і з якого народу ти походиш? Він їм відповів: Я єврей і вшановую Господа, Бога небес, Котрий створив і море, і сушу. Ці люди дуже злякалися і запитали його: Що ти таке натворив? Адже ці мужі зрозуміли, що він втікає від Господа, тому що він сам сказав їм про це." (Йони 1:7-10);
  • Моряки запитують йони хто він і звідки. Йона відповідаю і це його першою проповіддю про Бога під час його поїздки;
  • Моряки дивуються тому, що Йона не молиться своєму Богові, який створив море й сушу;
  • В цей час Йона говорить, що буря на морі здійнялася через нього і просить моряків викинути його борт. Що це за поведінка Йони? Невже так він бореться за язичників, намагаючись їх спасти? Йона просто просить викинути його за борт - ці слова символічно вказують на нас, на те, як ми боремося проповіддю за спасіння язичників;
  • Моряки ж навпаки намагаються врятувати Йону, вони гребуть до берега з останніх сил, але буря не вщухає і моряки остаточно вирішують викинути Йону з корабля. В цей час вони звертаються не до своїх богів, а до Бога Йони і просять Господа не карати їх за невинну кров: "У відчаї вони заволали до Господа, говорячи: О, Господи, не допусти, щоб ми загинули, позбавивши життя цього чоловіка, не карай нас за невинну кров. Адже Ти, Господи, чиниш за Своєю волею." (Йони 1:14);
  • "Після цього, взявши Йону, вони викинули його в море, – і хвилювання моря припинилося. Цих мужів охопив великий страх перед Господом. Вони принесли Господу жертви й склали обітниці." (Йони 1:15-16);
  • З вищенаведених віршів ми бачимо, що в обставинах бурі на морі моряки навертаються до Господа і визнають Його Богом;
  • З язичниками зрозуміло. Але що робити з віруючою людиною, яка каже, вбивайте мене, кидайте за борт, але мені байдуже? Що робити, щоб покаялася віруюча людина?
  • Десь в глибині душі Йона довіряв Богові. Тому в решті решт він йде до Ниневії. Давайте поставимо таке питання, кому потрібна була більше проповідь в Ниневії? Напевно проповідь спасіння для Ниневії потрібна була більше Йоні, ніж жителям Ниневії;
  • Жителі Ниневії знали свій гріх, тому вони покаялися б в будь-якому випадку, почувши слова будь-якого пророка, тому що вони знали Бога Йони;
  • Як проповідувати, коли не хочеться проповідувати? Як проповідувати, коли не хочеться молитися? Як бути нам віруючим в такій ситуації?
  • Книга Йони написана в першу чергу для нас з вами. Чому ми маємо служити Богові від палкою?
Если не сейчас, то когда? Богдан Селебинка. Проповедь 23 Мая 2020 г.
  Sacramento Slavic SDA Church
  • Пандемия 2020-го года и финансовые трудности в жизни людей;
  • Существует так называемое "Евангелие благодати", которое приманивает людей к Богу, но со временем может привести к разочарованию. "Евангелие благодати" - самая большая проблема христианства;
  • Какое же оно истинное Евангелие, что именно обещал нам Иисус? Если мы будем жить с Ним, на что мы можем рассчитывать, особенно в трудные времена?
  • У нас есть свое собственное мнение и нужды, но к чему призывает нас Христос, если мы выбираем быть Его последователями?
  • Чудо насыщения 5000 человек в Евангелии от Иоанна, 6:1-15. Какой пример показал нам Христос, накормив этих людей?
  • Выделим несколько моментов из древней истории о насыщении 5000 человек для того, чтобы нам понять какое же истинное христианство, к чему призывает нас Христос, если мы выбираем быть последователями Его. Чтобы мы четко знали свое призвание и не были в этом разочарованы;
  • Первый момент: пример Спасителя, который сочувствует людям. Очень часто в жизни мы сосредоточены на себе, забывая о помощи другим. Мы не хотим замечать, что Христос призывает нас служить людям;
  • Второй момент: мальчик из толпы. Сначала Иисус обращается за помощью накормить людей к Филиппу, так как он родом из этой местности, но позже еда была найдена у маленького мальчика. Бог хочет, чтобы мы замечали нужды людей в той местности, где мы проживаем. Мы должны принести Богу то малое, что у нас есть, для того чтобы Бог умножил и благословил других людей. Не нужно останавливаться после первой попытки что-то сделать для Господа. Для того, чтобы увидеть чудо в своей жизни нужен шаг веры, иначе мы так никогда и не сдвинемся с места. Не нужно ждать идеального момента. Нужно замечать нужды людей всегда и в первую очередь в той местности, где мы живем;
  • Третий момент: никогда не оценивайте ситуацию, исходя из ваших возможностей и ресурсов;
  • Четвертый момент: вот Он Мессия. Люди, насытившиеся, захотели видеть Иисуса своим царем. Служа Иисусу, он благословляет нас, дабы мы служили Ему, принеся то малое, что у нас есть;
Роман Медвидь - "Истинное величие"
  Steps to God
  • История о бабушке, которая работала в цехе по производству деревянных ящиков. Первенство среди рабочих, собирающих деревянные ящики, с целью получить премию;
  • Подобное желание к первенству царит в жизни каждого из нас. То же было и во времена Иисуса Христа (Матфея 20:20-28);
  • Мать сынов Заведеевых, будучи родственницей Иисуса, попросила Его "пристроить" её детей в царстве Иисуса. Это логично, потому что какие бы родители не хотели, чтобы их дети не получили положение в обществе. Эти люди полагали, что их родство с Иисусом Христом дает им право на особое место с Иисусом;
  • Каждый из нас хочет быть первым. Если я являюсь родственником влиятельного человека, то не плохо было бы воспользоваться положением этого человека, заняв выгодное место, например на работе;
  • Люди, которые двигаются по карьерной лини, должны оставить кого-то после себя. Так думали и ученики Иисуса Христа, понимая, что Он скоро станет царем, поэтому они заранее думали о том как бы занять хорошее положение в обществе;
  • Ученики Иисуса Христа думали о личной награде и личном успехе без всяких жертв со своей стороны. Они хотели, чтобы Иисус своим царственным словом обеспечил им великолепную жизнь;
  • Но подлинное величие не в господстве, а в служении. И за величие придется заплатить;
  • Вера учеников в Иисуса была сильной. Даже после того, как Иисус несколько раз уже объявил о том, что Его ждет, они все равно думают о царстве Божьем. Важно отметить, что даже в мире, в котором сгущались сумерки, ученики не теряли мысль, что победа будет за Иисусом Христом. В момент, когда все обстоятельства окажутся против человека, и положение отчаянное, Христианин должен обладать непреодолимым оптимизмом;
  • А как на счет нашей с вами жизни? Иисус сказал, что тот кто захочет разделить с Ним Его славу, должен будет испить Его чашу. Что это за чаша? Выпиваю ли я чашу своей христианской жизни?
  • Как ученики Христа "испили свою чашу"? Послужив лишь несколько лет убитым оказался Иаков, а Иоанн был заключен и отправлен в ссылку на остров Патмос;
  • Совершенно ошибочно считать, что чаша для христианина - это короткая, острая, ожесточенная борьба мученичества. Чашей может быть долгая будничная христианская жизнь со всеми её каждодневными жертвами, разочарованиями, горем и смертью;
  • У Христианина, который прощается с умершим человеком, всегда есть надежда. Надежда опять увидеть родного человека после воскресения;
  • Готов ли я выпивать чашу страданий в своей жизни? Это не значит, что нужно постоянное страдание, но готов ли я к каждодневной жертве, к ежедневной борьбе и горю?
  • Нет одинаковой чаши для всех. У каждого из нас своя чаша, которая предполагает следовать за Иисусом, куда бы Он нас не повел;
  • Не смотря ни на что Иисус не потерял терпение к своим ученикам. С нежностью и сочувствием Он пытался довести их до истины. Он был уверен, что они смогут испить свою чашу;
  • В каждом из нас должен быть Господь. Мы не должны приходить к Нему только за благами, только ради того, чтобы сесть возле Него слева или справа. Мы должны понимать, что какую-то определенную цену нам все-таки придется заплатить. Смысл служения Иисуса Христа должен олицетворяться в нашей повседневной жизни, в жизни служения другим;
  • Величие проявляется в служении. Кто хочет быть между вами первым - да будет вам рабом (Матфея 20:27);
  • История о японском проповеднике Тойохико Кагава, который проповедовал в районе Токийских трущоб. Бог всегда среди тех - кто занимает в обществе самое низкое положение. Служи так как можешь в своем положении, в том месте, где ты живешь;
Желает ли Бог спасти только богатых? - Проповедь Александра Болотникова 07.20.2013
  Центр духовного просвещения
  • Неужели Бог благословляет только тех, кто может зарабатывать деньги? (Матфея 25:29). Евангелие Благосостояния, которая базируется на тексте Матфея 25:29. Является ли отсутствие богатства и здоровья признаком духовного несостояния?
  • История о служении больных в разрезе текста Матфея 25:29;
  • Стих Матфея 25:29 является частью притчи о "Талантах";
  • Почему раба, который не приумножил талант, Господин распорядился выбросить во тьму внешнюю (Матфея 25:30) ?
  • История об овцах и козлах, которая записана дальше, в 25-й главе с 31-го стиха, соотносится с притчей о талантах;
  • Иисус в притче о талантах показывает, что реально нам нужно, какая ценность наиболее важна для нас. Иисус дал нам реальное богатство и это богатство нужно использовать, вкладывая его в людей;
Здоровье церкви
  Христианское ТВ Библейский маяк
  • В каждой церкви, как и в семье, есть свой климат, то есть духовная погода;
  • Для нас, находящихся в церкви, что важно?
  • "И Он сказал: мало того, что Ты будешь рабом Моим для восстановления колен Иаковлевых и для возвращения остатков Израиля, но Я сделаю Тебя светом народов, чтобы спасение Мое простерлось до концов земли." - В этих стихах Господь говорит о назначении церкви (народа Божьего) (Исаия 49:6). Бог избрал Израиль для возвещения Евангелия всему миру и служения другим;
  • Бог указал, что церковь не должна быть предназначена сама себе. Церковь должна служить;
  • Для того, чтобы человек был духовно здоровым - нужно посмотреть, чем я могу помочь другому. В этом принципе заложен принцип исцеления для каждого из нас лично. Позаботься о другом и о тебе позаботится Господь. Это принцип Евангелия;
  • Наша весть не только в словах проповедей, но также и в помощи другому не только материально но и духовно;
  • Начиная с Ветхого Завета мы видим, что церковь была создана ради погибающего мира. Поэтому Иисус Христос оставил нам пример служения, показывая как мы можем послужить кому-то;
  • Очень важно нашей жизнью, нашим поведением "не затруднять" людей, которые хотели бы придти к Господу;
  • В мире существует только одна организация, которая существует не для блага своих членов, а для блага тех, кто ещё не является членами организации - это церковь Божья;
  • В церкви мы собираемся не для самих себя, а для служения другому;
  • Миссию церкви можно описать следующими словами: возвещать жизнью и проповедью вечное евангелие в контексте трёхангельской вести, приводить людей к принятию Иисуса Христа как своего спасителя и присоединиться к Его церкви и приготовиться к Его пришествию;