Мойсей

Навіщо Бог 40 років водив ізраїльтян по колу? Прямий етер. Андрій Бедратий
  Телеканал НАДІЯ | HOPE
  • В 16-му розділі книги Чисел написані дуже цікаві слова. В цьому розділі записано, що Корей, Датан, Авірон та Он виступили проти Мойсея й Аарона із закликом не ставити себе вищим за інших, вся громада, на їхню думку, весь Ізраїль, були рівними. Всі чули голос Божий біля гори Синай, і всі ми маємо бути рівними;
  • Корей був із племені Левитів і саме плем'я Левитів підтримало Мойсея і стало на його сторону, після того як весь народ згрішив біля золотого тільця. Але що сталося зараз, чому Корей пішов проти Мойсея?
  • Мойсея говорить до Корея і дає йому зрозуміти, що Господь вже наблизив рід Левія до себе, але навіщо ви намагаєтеся стати ще вищим, навіщо ви домагаєтеся ще й священства (Числа 16:8-10);
  • Якщо послухати Корея - то виходить, що він за рівність всіх. Але Мойсей говорить, що мотиви Корея були зовсім не ті, Корей і його поплічники домагалися не справедливості, а прагнули самозвеличення;
  • З Кореєм зрозуміло, а що рухало Датаном і Авіроном? Вони вказують на те, що народ вже багато років в пустелі, але в обіцяну землю до сих пір ще не прийшли. Для того, щоб нас далі обманювати, ти маєш виколоти очі людям (Числа 16:12-14);
  • Але люди самі були винуваті в тому, що вони не прийшли в землю обіцяну;
  • А як в нашому житті? Кожному з нас може бути страшно на тому шляху, який Господь пропонує нам. Це нас може відлякувати і ми йдемо більш простим, звичним, своїм шляхом. Але хто озирається по сторонах - той не надійний для царства небесного;
  • Замість того, щоб отримати перемогу з Господом ми ходимо кругами по пустелі і з часом з'являється недовіра до Господа. Ми починаємо перекладати свою вину не Бога, на вчителів, на служителів. Всі винуваті, але не ми;
  • Ізраїльтяни ходять по пустелі, день за днем, рік за роком. З кожним роком вони ховали своїх близьких вздовж доріг і з роками їхній шлях був схожий на дорогу серед могил. І кожна нова могила вказувала на те, що ти теж тут будеш похований. І в таких обставинах тобі може здатися, що Мойсей винуватий і саме на нього і на Аарона ізраїльтяни вирішили перекласти свою вину;
  • Чому в такій ситуації Господь кілька разів намагається знищити народ, а Мойсей рветься захистити людей?
  • Проблема була в тому, що люди вважали, що не Господь їх наказує. Вони вважали, що Мойсей і Авраам винуваті у всьому;
  • Господь всепрощаючий, але якщо я не хочу покинути гріх і стою на стороні бунтівників, якщо я з Кореєм і Авіроном, тоді я загину;
  • Чому багато людей загинуло в пустелі, чому для них двері благодаті вже закрилися? Як нам не потрапити в таку ж пастку?
  • Коли вже всі люди зроблять свій власний вибір, коли вже ніхто не матиме бажання входити в двері благодаті, тоді вже Господь їх закриє. Після цієї події життя втрачає сенс. Ти просто живеш без сенсу і змісту. Це просто життя, щоб потім просто вмерти;
  • Ми живемо в такому ж самому світі. І коли ми відгукнемося на Божий заклик, спаливши всі мости, тоді ми переможемо. Але можна жити, як колись жили ізраїльтяни, ховаючи своїх вздовж дороги. Можна ходити в церкву, можна слухати проповіді, але бути приреченими на загибель і жити просто без цілі, без мети;
  • В наш час, в одній церкві, в одному молитовному будинку, на одних і тих же лавках сидять два народи. Один народ не має сенсу і цілі в житті, він просто збирає манну, щоб якось прожити. І інший народ, в серці якого є вогонь. Цей народ, як сказав Господь, увійде;
  • До кого належу я? До тих, хто нічого не потребує, головне, щоб манна падала і ноги не пухли і сандалі не зношуватись? Чи я належу до тих, хто готовий почати, щось нове робити, хто готовий не боятися довіритися Господу і робити те, що ніколи раніше не робив, роблячи справу Божу;